< < < Geri Dön  |  Yazı Tarihi : 01.03.2011 03:13:39 | Okunma : 1831


YIKIM EKİBİ GİBİ ÇALIŞIYORLAR

     12 Mart Muhtırası’na, 12 Eylül Darbesi’ne, 28 Şubat Balans Ayarı’na ve 27 Nisan Bildirisi’ne karşı olan birisi olarak, bugün içinde bulunduğumuz durumu anlamakta güçlük çekmiyorum. Görünen tablo bana şu değerlendirmeyi yaptırıyor: Başta, Başbakan Erdoğan olmak üzere siyasal iktidar da gelişmeleri geriden takip ediyor. İplerin kendi elinde olduğunu gösterebilmek için bazı manevralara girişiyor. Yaptıkları tek şey, her olayı iç siyasete malzeme olarak kullanmak. Bu konuda da zaman zaman başarılı oluyorlar.

     Derdimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı olduğu için, daha dikkatli davranmak, daha objektif düşünmek ve değerlendirmeleri doğru yapmak zorundayız. Peşinen kabul etmemiz gereken olgu, Türkiye’yi yönetenlerin, düşünce ve davranışlarında ülke çıkarlarını düşünen ve ülkesinin geleceği için çalışan kişiler olduğuna inanmaktır.  Bu anlayışla yola çıkmadığımız zaman, işin içinden çıkamayız. Sorun, neyin yanlış neyin doğru olduğu konusunda emin olabilmektir.

     O zaman, şu soru rahatlıkla sorulabilir: "Peki, Türkiye bu sıkıntıları neden yaşıyor? Sanki, görünmez bir el Türkiye’yi mi yönetiyor. Yıkım ekibi gibi çalışanlar kimlerdir?"

     Görünmez el diye bir şey yok. Atlantik ötesinden ulaşan, kirli, kanlı ve avuçiçi para dolu el, tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye’nin de boğazını sıkmaya devam ediyor. Nefessiz kalan kişiler de, aman dileyerek, kurulu düzenlerinin devam etmesini istiyorlar.

     Türkiye’de yaşanan son gelişmeler açık bir şekilde bizlere şu mesajı veriyor. Yıkım ekibi tüm gücüyle çalışıyor, ancak, bu yıkıma engel olması gerekenler de, enkazın altında kendilerinin de kalacağını hesap etmeden, kısır çekişmelerle zamanı boşa harcıyorlar. Halbuki, "Başka Türkiye yok." Misak-ı Milli sınırları içinde hep birlikte yaşamak zorundayız.

     Türkiye’nin dini değerleriyle, ahlak anlayışı ve laik üniter devlet yapısı ile oynamaya çalışanlar, şunu çok iyi bilmelidirler ki, Türk Toplumu sabırlıdır, anlayışlıdır ve adildir. Ancak, sabrının taşması durumunda vereceği tepkinin şiddeti çok büyük olabilir.

     Türk Milleti asker bir Millettir. Ordusunu canı kadar sever. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün niteliklerine sahiptir ve çoğulcu demokrasiye inanır. Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunların farkındadır ve yıkım ekiplerine taşeronluk yapmakta olanları çok iyi bilmektedir. Dış güçlerin kuşatması altına giren siyasal iktidarın, iktidarda kalabilmek için ortaya koyduğu teslimiyetçi politikalardan son derece rahatsızdır.

     Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’ın işgali sırasında ve daha sonrasında, yüzbinlerce müslümanı katlettiğinde sus pus olanların, Gazze’de yaşananlara koydukları tepkinin tribünlere oynamaktan başka bir şey olmadığı ortada iken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesindeki değişikliği bilek güreşi konumuna getirmenin yıkım ekiplerinin gücünü ve etkisini artırmaktan başka bir işe yaramadığını anlamamak için kör ve sağır olmak gerekiyor.

     Çoğulcu demokratik yapıyı ve güçler ayrılığı ilkesini, sivil otoritenin güçlendirilmesi adı altında sivil diktaya dönüştürme çabaları çok tehlikeli bir yoldur. Dünya siyasi tarihinde bunun çok çarpıcı örnekleri vardır ve sonu her zaman hüsranla sonuçlanmıştır. Bu şekilde davranan iktidarların, kendilerini en güçlü gördükleri zamanlarda bile tepetaklak gittikleri çok görülmüştür.

     İktidarı ile, muhalefeti ile, silahlı kuvvetleri ve sivil örgütleri ile, iş adamları, üniversiteler ve medyası ile hepimiz aklımızı başımıza alıp sağduyu ile düşünmek ve hareket etmek zorundayız. Bu gidişin sonu iyi görünmüyor. Cumhuriyet değerleri ve Silahlı Kuvvetleri ile çatışma içine girmiş bir iktidar görüntüsü, yıkım ekiplerinden başka kimsenin işine yaramaz ve onların işlerini kolaylaştırır.

     Siyasal iktidarın, sadece iktidarda biraz daha kalabilme hırsı ve ihtirası ile Türkiye’ye zarar verme hakkı yoktur. İktidarlar gelip geçicidir. Önemli olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğü, kardeşliği, refahı ve sözü dinlenen, saygın ve güçlü bir Devlet olmasıdır.


Tarih : 25.09.2021 09:17:53
MERSİN’İN KIR ÇİÇEKLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ELİYLE YEŞERİYOR
Devamı...

Tarih : 18.09.2021 19:16:27
YENİŞEHİR BELEDİYESİ ÖZGÜN PROJELERİYLE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR.
Devamı...

Tarih : 10.09.2021 11:10:42
STOKLARDAKİ EMTİANIN İMHA EDİLMESİ
Devamı...

Tarih : 4.09.2021 14:07:12
KONKORDATO SÜRECİNDEKİ BORÇLUDAN OLAN ALACAKLAR İÇİN ŞÜPHELİ ALACAK KARŞILIĞI AYRILIP AYRILMAYACAĞI
Devamı...

Tarih : 28.08.2021 18:06:46
LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNÜN YOLU 29 Eylül – 02 Ekim 2021 TARİHLERİNDE MERSİN’DE KESİŞECEK
Devamı...

Tarih : 23.08.2021 09:42:05
YATIRIMDA FİİLEN KULLANILAN VEYA KULLANILMAYAN YATIRIM KREDİLERİ VE İŞLETME KREDİLERİNE İLİŞKİN FAİZ VE VADE FARKLARININ DURUMU
Devamı...

Tarih : 14.08.2021 15:15:42
BÜYÜK ÖDÜL GECESİ 15 EYLÜL’DE MERSİN DİVAN OTEL’DE YAPILACAK
Devamı...

Tarih : 6.08.2021 18:16:34
YABANCI PARA CİNSİNDEN DEFTER TUTAN MÜKELLEFİN DÖNEM SONU İŞLEMLERİNDE KUR FARKI UYGULAMASI
Devamı...

Tarih : 31.07.2021 10:01:44
SERBEST BÖLGEYE VERİLEN TAŞIMACILIK HİZMETİNDE KDV İSTİSNASI
Devamı...

Tarih : 27.07.2021 09:19:40
“TÜRKİYE’NİN TALİBAN İNANCIYLA ALAKALI TERS BİR YANI YOK”
Devamı...

Tarih : 16.07.2021 17:42:26
BELEDİYELERDE PROJE VE FİNANS YÖNETİMİNİN ÖNEMİ
Devamı...

Tarih : 10.07.2021 09:14:49
AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI
Devamı...

Tarih : 2.07.2021 17:45:15
ENFLASYONLA SAMİMİ MÜCADELEYİ DESTEKLEYECEK KURUMSAL YAPI GEREKİYOR
Devamı...

Tarih : 25.06.2021 17:53:27
DEVLETİN TÜMÜNE ÇÖKTÜLER!
Devamı...


 
Anasayfa              |               İletişim            |              Giriş Sayfam Yap              |              Sık Kullanılanlara ekle              |              Gizlilik İlkeleri
 
  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..! ahmetakin.com.tr Copyright 2011-2021 Tüm hakları saklıdır..!

URA MEDYA